Jest pierwszym spotkanie związku z psychoterapeutą. Trwa 90 minut. Służy określeniu natury kłopotu i poszukaniu odpowiedniej formy rozwiązania lub pomocy. Może to być kontynuacja spotkań z tym samym terapeutą, spotkania z innym terapeutą lub inna forma terapii (terapia indywidualna, konsultacja psychiatryczna) – albo żadna z tych możliwości.
Terapeuta oferuje jakąś formę terapii, jeżeli uzna, że może się podjąć jej prowadzenia, ewentualnie proponuje rozważenie terapii u kogoś innego lub też innej formy pomocy w Pracowni lub poza nią. Osoby będące w związku rozważają, czy terapeuta konsultujący jest potencjalnie właściwym dla nich terapeutą i czy skorzystać z oferowanej pomocy.
Jeżeli w efekcie rozmowy konsultacyjnej zapadnie decyzja o podjęciu terapii, na zakończenie ustala się jej zasady. Dotyczą one celu terapii, formy, czasu jej trwania, wzajemnych zobowiązań.
Terapia seksualna jest ofertą dla osób indywidualnych i par, które chciałyby dokonać zmian w seksualnym obszarze swojego życia. Może dotyczyć dysfunkcji seksualnych – około połowa z nich ma etologię psychogenną. Jest też odpowiedzią na potrzeby tych osób, które chcą poprawić lub urozmaicić swoje życie seksualne, a także tych, które chcą lepiej zrozumieć swoje seksualne funkcjonowanie.
Konsultacja u osoby prowadzącej terapię seksualną może też przydać się do znalezienia wspólnie z terapeutką odpowiedzi na pytanie, jaki specjalista, będzie mógł najlepiej pomóc w doświadczanych kłopotach – lekarz seksuolog, ginekolog, fizjoterapeutka uroginekologiczna, etc.
Rejestracja oraz gabinety psychoterapeutyczne i lekarzy psychiatrów:
Wilcza 31/15
(klatka C, I piętro)
Gabinety psychoterapeutyczne:
Wilcza 31/7
(klatka A, IV piętro)
00-544 Warszawa