UMÓW WIZYTĘ:

+48 535 880 065
+48 502 567 840

ADRES:

Rejestracja oraz gabinety psychoterapeutyczne i lekarzy psychiatrów:

Wilcza 31/15
(klatka C, I piętro)

Gabinety psychoterapeutyczne:
Wilcza 31/7
(klatka A, IV piętro)

00-544 Warszawa

E-MAIL:

Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00-20.00

Monika Rakowska

Jestem psycholożką, psychoterapeutką. 
​Ciekawią mnie ludzie i ich historie. Przez lata pracy zawodowej zaobserwowałam, że spotkanie z drugim człowiekiem (spotkanie pacjenta z psychoterapeutą) w trakcie psychoterapii pomaga przyjrzeć się własnej historii życia – aby lepiej rozumieć siebie i budować bliższe i trwalsze relacje z innymi.

Moje doświadczenie

W przeszłości przez szereg lat pracowałam jako terapeutka dzieci z niepełnosprawnością oraz ich rodzin, terapeutka indywidualna i grupowa młodzieży (w stowarzyszeniach), a także psycholog w szkolnictwie. Odbyłam staże zawodowe na oddziałach psychiatrycznych w Warszawie i Krakowie. Prowadziłam rozwojowe grupy terapii tańcem. Od lat prowadzę terapię rodzin i par oraz psychoterapię indywidualną dorosłych i młodzieży od 15 roku życia.

Wykształcenie i ukończone szkolenia:

Studiowałam psychologię i kulturoznawstwo w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Kształciłam się w paradygmacie systemowym i integracyjnym (Podyplomowe Studium Psychoterapii Systemowej „Mabor” w Warszawie, u prof. I. Namysłowskiej, certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne). Ukończyłam szkolenie w Metodzie Konfrontacji z Sobą H. J. M. Hermansa oraz Kurs Taniec i Terapia metodą Life/Art Process Anny Halprin. Superwizuję moją pracę, uczestniczę w konferencjach, doszkalam się. Studiuję nie tylko literaturę specjalistyczną; z przyjemnością sięgam po teksty kultury – literaturę piękną, sztuki wizualne – w których, jak sądzę, jest przedstawione wnikliwe rozumienie człowieka i jego zmagań. 
​Należę do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Naukowej  Terapii Rodzin, przygotowuję się do egzaminu certyfikacyjnego.