UMÓW WIZYTĘ:

+48 535 880 065
+48 502 567 840

ADRES:

Rejestracja oraz gabinety psychoterapeutyczne i lekarzy psychiatrów:

Wilcza 31/15
(klatka C, I piętro)

Gabinety psychoterapeutyczne:
Wilcza 31/7
(klatka A, IV piętro)

00-544 Warszawa

E-MAIL:

Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00-20.00

KAROLINA SZCZĘSNA

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i superwizorką aplikantką Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zajmuję się szkoleniem psychoterapeutów oraz psychoterapią seksuologiczną. Jestem współzałożycielką i współwłaścicielką Pracowni Terapii i Rozwoju.

W pracy terapeutycznej najbliżej mi do nurtu psychodynamicznego i systemowego, jednak wieloletnie doświadczenie pracy w zespole o wielu modalnościach i rozmaite szkolenia poszerzają moje rozumienie człowieka i sposób pracy w gabinecie.

W Pracowni prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz terapię par, związków i rodzin (także w koterapii i z zespołem odzwierciedlającym). Zajmuję się również terapią seksuologiczną. Prowadzę szkolenia dla psychoterapeutów (również w ramach programu stażowego akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne) oraz superwizję.

Moje doświadczenie

Zajmuję się psychoterapią od 2001 roku. W przeszłości pracowałam w instytucjach pomocy społecznej (praca z pacjentami z doświadczeniem psychozy – psychoterapia indywidualna i grupowa, szkolenia) i współpracowałam z organizacjami pozarządowymi, gdzie prowadziłam terapię rodzin i szkolenia. Potem uczyłam się i pracowałam w ośrodku „Synapsis”, gdzie prowadziłam psychoterapię indywidualną, grupową i terapię par i rodzin. Razem z kolegami z tego ośrodka założyliśmy w 2009 roku Pracownię Terapii i Rozwoju, która jest od tej pory moim jedynym miejscem pracy psychoterapeutycznej. Współpracuję z rekomendowanymi przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne ośrodkami szkolącymi psychoterapeutów, gdzie prowadzę szkolenia głownie dotyczące terapii par i rodzin. Prowadziłam również szkolenia dla wielu innych instytucji – na przykład Fundacji Fkropka i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Wykształcenie i ukończone szkolenia:

– Wydział Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego – studia magisterskie
– Laboratorium Psychoedukacji – czteroletnie szkolenie terapeutyczne, specjalizacja psychoterapia indywidualna, terapia par i rodzin
– Certyfikat psychoterapeuty – Polskie Towarzystwo Psychologiczne
– Laboratorium Psychoedukacji – szkolenie z mentalizacji, pierwszy stopień
– Fundacja Terapii Rodzin „Na Szlaku” – 2,5 letnie szkolenie Terapii Zaburzeń Seksualnych dla psychoterapeutów
– Aplikacja superwizorska – Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (superwizor aplikacji – prof Bogdan de Barbaro)
– Liczne dodatkowe szkolenia z zakresu psychoterapii i seksuologii, udział w konferencjach (także czynny)

Dla mojej pracy szczególnie istotna jest elastyczność, otwartość na nowe myśli – swoje, pacjentów i kolegów z zespołu oraz przekonanie, że nic nie wiemy na pewno.